Június 23-án a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban Te Deum hálaadó szentmisével zárta a 2025/2026-os tanévet a Váci Egyházmegye és a Szent Mihály Intézményfenntartó. A szertartást követően – melyet Marton Zsolt megyéspüspök mutatott be –, az egyházmegyében az elmúlt tanévben kiemelkedő munkát végzett pedagógusok vehették át elismeréseiket.
Iskolánk igazgatónője, Deézsiné Telek Ágnes is Te Deum-díjat vehetett át odaadó munkája elismeréseként.
„Intézményünk alapító igazgatója Deézsiné Telek Ágnes. Nevéhez fűződik az iskola hitéleti rendszerének kialakítása, az organikus pedagógiai szemlélet intézményi szintű megvalósítása. Ezen munkájának eredményeként a 2024/2025. tanévben iskolánk elnyerte az organikus nevelési intézmény címet. Az ő kezdeményezésére régóta működő teremtésvédelmi munka nyomán szintén az előző tanévben teremtésvédő iskola lettünk. Nagy hatású, karizmatikus intézményvezető. A szülőkkel kiépített kapcsolata, az ő bevonásuk példaértékű. Megteremtette azt a szövetséget, melyben gyermek-tanár-szülő egységben gondolkodik, tesz egymásért, az iskoláért. Mély hite létének minden pillanatában megnyilvánul. Ő fogadja a gyermekeket a reggeli áhítaton, s egy egész iskolai közösség kezdi minden napját egymást és a közösséget építő imával, köszöntéssel. Missziós tevékenysége kapcsán számos család került közelebb, lett aktív tagja a környező települések egyházi közösségeinek. Távozásával egy különösen szép, az iskola alapításától a gimnázium indulásáig tartó időszak zárul le. Különleges örömmel és hálával gondol iskolánk teljes közössége erre az időszakra, és mond köszönetet felejthetetlen igazgatójának.”
A Te Deum díjak kiosztását követően a „Boldogabb családokért” Családi Életre Nevelés tanácsadó kinevezést vehetett át Bogdánné Kristály Mónika, iskolánk egyik igazgatóhelyettese.
Ezúton is gratulálunk az érintetteknek!
G.A.
